top of page

SĀKUMĀ BIJA MIEGA PROBLĒMA, SLIKTS MATRAČIS UN VESA

Unikulma sākas ar miega un muguras problēmam bērnībā un pusaudža gados ražošanas direktora Vesa Tuominena. Vesa slikti gulēja, jo viņam sāpēja mugura un bija slikts matracis. Lai atvieglotu iemigšanu, Vesa sāka urbt caurumus savā porolona matracī. Vesas interese par ergonomisko gulēšanu padziļinājās, kad viņa universitātē sāka studēt ergonomiku. Pēc militārā dienesta pabeigšanas bija jāizdomā, kā finansēt studijas. Atbilde slēpjas tā laika trakumā.

VEIKSMĪGA PĀRDOŠANA

Pirmā Unikulma gulta tapa Vesa vecāku garāžā un tā bija ūdens gulta. Sludinājumi laikrakstos ienesa lielu darbu, un bizness sākās. Astoņdesmitajos gados miega pētījumi Somijā vēl bija sākuma stadijā, tāpēc Vesa devās uz ASV, lai apgūtu zināšanas.

ATPAKAĻ PIE PĒJAS

Vesa atgriezās mājās 1987. gadā. Unikulma sāka strauji attīstīties un apgrozījums pieauga līdz 120 000 markām mēnesī. Garāža bija par mazu, un pirmais veikals tika atvērts 1988. gadā Vantā. Deviņdesmitajos gados ūdens gultas zaudēja savu popularitāti, un ūdeni nomainīja avoti. Unikulma sāka tirgot norvēģu un zviedru ražotus atsperu matračus. Paralēli Unikulmā tika uzsākts izstrādes darbs, kura mērķis bija panākt spēju katram klientam izgatavot pēc iespējas labāku gultu.

UnikLab mērījumi

UnikLab mērījumi aizsāka revolūciju matraču tirgū. Gadu gaitā Unikulma izstrādāja instrumentus matraču virsmas spiediena mērīšanai. Darba rezultātā tika izveidota Unikulma UnikLab® mērījumu tehnoloģija*. UnikLab® un zināšanas ir galvenais, lai izveidotu personisku, individuālu gultu. Mērījumu rezultāti un klientu atsauksmes bija zelta vērtas, taču ārvalstu gultu ražotāji uz atsauksmēm nereaģēja, kā cerēts.

SAVA RŪPNĪCA

1995. gadā Unikulma izveidoja savu rūpnīcu Kirkonummi. Unikulma sāka izstrādāt savus produktus, kas bija individuāli katram klientam unikāli miega risinājumi.

 

Šobrīd Unikulmas rūpnīca atrodas Petikko, Vantā. Unikulma ir līderis Somijā kā gultu ražotājs un pārdevējs, kā arī miega pētnieks un eksperts.

 

* UnikLab® mēra ķermeņa virsmas spiedienu uz matraci. Izmantojot iegūto spiediena un kartes formu un miega analīzi, mūsu speciālisti izveido individuālo gultu katram guļotājām.

bottom of page